X turo apžvalga: neeilinė Ozo futbolo pamoka Visos

Šiame ture kažkokių didelių netikėtumų neturėjome. Na, nebent netikėta Krušos pergalė 3-0 prieš GB United. Visi kiti susitikimai baigėsi taip, kaip ir prognozavome.

Turėjome du nuostabius susitikimus: TAIP ir Navigatoriai naujame Fabijoniškių stadione sukūrė labai gražų futbolo spektaklį su gausybe įvarčių; Ozas rungtynėse prieš Užupį pademonstravo tikrą futbolo pamoką, kaip reikia pralaimint 2-0 nenuleist rankų ir kovot iki galo, ko pasekmėpergalė 3-2.

Kruša i-partner.lt - GB United 3 - 0
N. Vilnios stadionas. Teisėjas - Artiom Gutovskij

Mantas Skipitis             [1:0] [34 min.]

Giedrius Petryla            [2:0] [68 min.]

Mantas Skipitis             [3:0] [87 min.]

Vienadidžiausių turo sensacijų įvyko Naujosios Vilnios stadione. Ten absoliutūs lygos autsaideriai Kruša įveikė, nors drąsiai galime sakyti ir sutriuškino, GB United klubą. Raudonai-juodų pralaimėjimą galima įvardinti visišku akibrokštu. Komanda paskutinius du turus demonstravo ganėtinai patikimą ir tvirtą charakterį, taigi nenuostabu, kad tuos kartus jungtiniai šventė pergales. Todėl nebuvo didelių klaustukų ir prieš šias rungtynes. Visgi Krušos futbolininkai klaustukus pavertė šauktukais ir parodė, kad nurašyti dar nėra reikalo.

Pirmame kėlinyje vyraujant apylygiam žaidimui, savo persvarą nusprendė įrodyti Kruša. 34-ąją rungtynių minutę medikų brigada parodė, jog į šias rungtynes atvyko ne tam, kad kaip įprasta, būtų sušaudyti penkiais ar daugiau įvarčių. Todėl atidarė šių rungtynių įvarčių sąskaitą. Krušos komandą į priekį po gražios atakos išvedė ryškiausias klubo lyderis Mantas Skipitis.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė – abi ekipos galėjo mušti. Tačiau tą vakarą medikų brigada, matyt buvo įpykusi po  pralaimėjimo TEC‘ams 9-2, nusprendė daugiau progų nešvaistyt ir gynybą sutvarkyt. Antrą tašką rungtynėse padėjo Giedrius Petryla, ganėtinai žavingai nuginklavęs GB United vartininką. Na, ir paskutinį tašką rungtynių pabaigoje padėjo tas pats Mantas Skipitis. Pastarajam šis įvartis sezone buvo jau 12, todėl rezultatyviausiųjų sąraše žaidėjas pakilo į antrą poziciją.

Pergalė Krušai leido pakilti viena pozicija aukščiau, užleidžiant lentelės dugną Užupio klubui, ir taškais prisivyti Carlsbergą. Visgi užupiečiai yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau, todėl trejetuko kova lentelės dugne teikia savotišką žavesį.

GB United, panašu, kad toliau linkusi demonstruoti neprognozuojamą žaidimą – gali primesti tvirtą kovą bet kam ir tuo pačiu gali pralošti lygos autsaideriams. Taigi dėl vidutiniokų vardo klubui dar reikės pasistengti.

Spėjamas rezultatas:1:4. Įvarčių santykis – kaip pirštu į akį. Tik, kad laimėtojas ne tas...

Darius Zemeckis [4:2] [86 min.]

Fabijoniškių vidurinės mokyklos stadionas, ganėtinai vėsų trečiadienio vakarą, virte virė didžiulėmis emocijomis. Drąsiai galima teigti, kad su žadėta turo intriga – neprašauta! Stadionas tą vakarą nusidažė mėlynomis ir baltomis spalvomis – TAIP susikovė su Navigatoriais.

Rungtynės prasidėjo ypatingai greitu tempu ir gana grubiomis pražangomis, kas garantavo aršią kovą aikštelėje vardan taškų. Didesnė iniciatyva ir tikslesnis žaidimas priklausė liberalams. Didžią dalį laiko žaidimas vyko centre arba liberalų proveržiais į svečių baudos aikštelę. TAIP futbolininkai pasižymėjo bandymais išvesti savo greitus žaidėjus į priekį už varžovų gynėjų nugarų. Tačiau svečių gynyba laikėsi nepriekaištingai iki 10 minutės. Tuo metu  vienas iš Navigatorių gynėjų, siekdamas užgesinti mažą gaisrą baudos aikštelėje, užkūrė dar didesnį, kuomet išsmūgiavo kamuolį tiesiai TAIP žaidėjui po kojomis. Pastarasis individualiu reidu prasiveržė į baudos aikštelę ir atliko gerą smūgį, tačiau vartuose nepriekaištingai pasirodė Navigatorių vartininkas, kuris fantastiškai atrėmė smūgį. Dar po kelių minučių vienam liberalų  žaidėjui pavyko prasmukti pro varžovų gynybą, sulaukti tikslaus perdavimo iš komandos draugo ir atsidurti vienam prieš vartininką. Tačiau tobulai suregzta ataka pasibaigė ganėtinai komiškai – vos iš kelių metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto. Dar po kelių minučių Navigatoriai buvo priversti pakeisti vartininką, kadangi I. Jakovlevą ganėtinai grubia pražanga sutraumavo varžovų žaidėjas.

Pirmą savo realią progą Navigatoriai susikūrė maždaug 16 rungtynių minutę, kuomet šalia baudos aikštelės buvo fiksuojama pražanga ir skirtas baudos smūgis. Tačiau proga buvo paleista vėjais, mat smūgis buvo labai netikslus – aukštai virš vartų. Toliau TAIP dominavo ir spaudė savo varžovus. Tačiau Navigatorių gynyba dirbo puikiai, nepaisant to, kad gynėjai buvo apšaudyti iš visų pusių. Tačiau už gynybos ribų žaidimas nutrūkdavo ir atakų regzti nepavykdavo – dėl vis to kaltos klaidos ir ganėtinai netikslūs perdavimai. Pirmame kėlinyje ypatingai mažai progų kūrę Navigatoriai, 39-ąją rungtynių minutę nusprendė, kad nevalia jų švaistyti. Greita ataka kairiuoju kraštu ir perdavimas į baudos aikštelę spurtu įbėgusiam Sauliui Žiliui, kuriam tik beliko pasiųsti kamuolį į laisvesnį vartų plotą. 0-1. Tačiau svečiam ilgai džiaugtis neteko, kadangi vos po kelių minučių lyginamąjį įvartį muša TAIP – po kelto kampinio galva į vartus įvartį muša Darius Juška. Dar prieš pat rungtynių pabaigą šeimininkai mėgino sukurti kažką panašaus į pusprogę, tačiau teisėjo švilpukas liepė komandoms eiti pailsėti.

Antrame kėlinyje į Navigatorių vartus grįžo pagrindinis vartininkas I. Jakovlevas. Iš karto vienas iš liberalų žaidėjų patikrino ar trauma neišmušė vartininko iš vėžių, tačiau jis – savo vietoje. Po kelių minučių chaosas TAIP baudos aikštelėje, kuomet teisėjas nefiksavo žaidimo ranka. Žinoma, šia sumaištimi pasinaudojo liberalai, kurie greitai surengė ataką ir iš dešinio krašto atliko perdavimą į baudos aikštelę. Ten kamuolį gavusiam Edgarui Rukštelei beliko jį pasiųsti į laisvą vartų plotą ir išvesti savo ekipą į priekį. 2-1. Dar po kelių minučių dar viena identiška ataka, tačiau šį sykį sugebėta prasmūgiuoti šalia Navigatorių vartų. Toliau žaidimas tapo visiškai apylygis – tiek viena tiek kita ekipa turėjo po kelias geras progas pasižymėti, tik smūgiams pritrūkdavo tikslumo. Įtampa rungtynėse tiesiog augo, kaip ant mielių.

Tačiau aistros kiek apramintos buvo 70-ąją rungtynių minutę, kuomet prie Navigatorių baudos aikštelės buvo fiksuojama pražanga ir skirtas baudos smūgis. Šį nuo 16 metrų žymos stojo realizuoti Egidijus Juška. Smūgis buvo toks preciziškas ir tikslus, kad Navigatorių suoleliui beliko atsidusti: „tikrai gražus“. 3-1. Tačiau  intriga ir įtampa niekur nedingo, kadangi vos po 5 minučių buvo skirtas 11 metrų baudinys į liberalų vartus už žaidimą ranka. Baudinį tiksliu smūgiu realizavo antrą sykį rungtynėse pasižymėjęs S. Žilys. Taigi trumpam pasitraukusi įtampa vėl grįžo! Abu atsarginiai suoleliai net pakilo. Tada prasidėjo nuožmus Navigatorių spaudimas ir varžovų vartų apgultis. Daugybė atakų ir mėginimų įkišti kamuolį į baudos aikštelę buvo bevaisiai. Žinoma, nuožmus spaudimas paliko spragų gynyboje, kuo pasinaudojo greiti TAIP žaidėjai. 86-ąją minutę Darius Zemeckis, įkirtęs į baudos aikštelę, įvairių judesių dėka paguldė varžovų vartininką ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Tai buvo viskas rungtynėse. 4-2. Kiek grubesnį žaidimą demonstravę liberalai buvo nubausti trimis geltonomis kortelėmis, tuo tarpu Navigatoriai buvo įspėti tik sykį.

„Smagu, kad šį kartą susirinkom neblogai. Apmaudu, kad pralaimėjom, bet kovą davėm. Sveikinu TAIP, o savo komandai linkiu nusiteikti revanšui rudenį.“ – po rungtynių kalbėjo K. Maželis.

„Geros, lygiaverčių varžovų rungtynės. Komandos tikrai vertos viena kitos. Rungtynės galėjo baigtis bet kaip, šįkart mes buvome geresni, galbūt labiau šypsojosi sėkmė.“ – sakė TAIP atstovas Paulius Kutniauskas.

Liberalai toliau tęsia savo pergalių kelią ir apytvirčiai įsitaiso pirmoje vietoje. Tuo tarpu pralaimėjimas Navigatoriams kainavo net 2 prarastas pozicijas ir klubas šiuo metu lentelėje yra šeštoje pozicijoje.

Spėjamas rezultatas:2:2. Navigatorių bendras įvarčių skaičius tikslus, bet liberalams pagailėta dar dviejų įvarčių. Teisingai sakiau, kad sunku spėt, jog TAIP barstys taškus, todėl dar sykį šventė pelnytą pergalę.

Carlsberg – Naujieji Verkiai 1 - 4
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - Jurij Paškovskij

Antrą sykį šiame sezone susikovusios komandos, pasiekė praktiškai identišką baigtį, kaip ir pirmą kartą. Tik šį sykį Naujieji Verkiai panoro įmušti vienu daugiau. Žinoma, rezultatas toli gražu neatspindi to, kas vyko aikštėje. Tačiau aludariams dar reikia padirbėti ties progų realizavimu.

Pirmame kėlinyje kiek didesnė iniciatyva priklausė Naujųjų Verkių futbolininkams. Pastarieji turėjo net kelias dėkingas situacijas išsiveržti varžybose į priekį, tačiau už progų neišnaudojimą teko skaudžiai sumokėti. O viso to kaina buvo praleistas įvartis. Tačiau tas svečių neišmušė iš vėžių ir rezultatas greitai buvo atstatytas į lygiąsias. Pirmame kėlinyje, nepavykus išsiaiškinti savo santykių, komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 1-1.

Antrame kėlinyje kova tapo visiškai lygi ir buvo tik laiko klausimas, kas pirmieji išsiverš į priekį. O pirmieji savo pranašumą įrodė Naujųjų Verkių futbolininkai. Praleistas įvartis aludariams buvo tarsi peilis į pašonę ir vyrai nuo tos akimirkos tiesiog paleido rungtynes. Viso to kaina buvo du praleisti įvarčiai ir dar vienas patirtas sutriuškinimas.

Tai didžiausias rezultatas, kurį Naujiesiems Verkiams pavyko pasiekti šiame sezone. Prieš tai komanda geriausius savo susitikimus baigdavo rezultatui esant 3-1.

„Po kluptelėjimo prieš GB United, rezultatas mums labai geras, kalbant ir psichologine prasme.“ – sakė Naujųjų Verkių vadovas Ruslan Sidorovič.

Po pralaimėjimo aludariams ant kulnų pradėjo lipti Krušos ekipa, kurie šiame ture išplėšė pergalę ir tik dėl prastesnio įvarčių santykio atsilieka nuo Carlsbergo. Naujieji Verkiai šoktelėjo į penktą poziciją.

Spėjamas rezultatas:1-2. Atspėta Naujųjų Verkių pergalė ir atspėta, kad Carlsbergas įmuš vieną. Bet, panašu, kad verkiečiai šiose rungtynėse panoro realizuoti daugiau savo progų.

Fakyrai-AD MEN – Salininkai 1 - 0
VPU stadionas. Teisėjas - Dainius Greviškis

Robertas Valikonis       [1:0] [59 min.]

Čempionai turėjo nemažai pavargti, kad išplėštų jau prieš rungtynes jiems žadėtą pergalę. Žinoma, rezultatas statistikoje toli gražu neatspindi to, kas buvo aikštėje. Fakyrai užtikrintai dominavo visą žaidimo laiką ir turėjo aibę neišnaudotų progų.

Visas pirmas kėlinys ir žaidimas priklausė Fakyrams. Pastarieji turėjo keletą realių progų išsiveržti į priekį, tačiau svečiai laikėsi iš paskutiniųjų. Žinoma, ganėtinai patikimai vartuose stovėjo, toli gražu ne pagrindinis, Salininkų vartininkas Evaldas Augutis. Svečiai bandė tenkintis tik greitomis kontratakomis, tačiau kažkokių pusprogių jiems sukurti net nepavyko. Turbūt šiame kėlinyje buvo daug pavojingesni Salininkų sirgalių šūksniai, nei pačių salininkiečių atakos. Esminis ir kertinis salininkiečių lūžis buvo maždaug 21-ąją rungtynių minutę, kuomet Jurgis Jonaitis, gesindamas gaisrą netoli savo baudos aikštelės, pargriovė varžovą ir užsidirbo geltoną kortelę, kuri pastarajam buvo jau antroji šiose rungtynėse. Nuo tos akimirkos Salininkai visiškai atsitraukė į gynybą ir laukė savo retų progų.

Antrame kėlinyje Salininkų gynyba atsilaikė 14 minučių. Po to, kai kamuolys iš krašto Roberto Valikonio buvo pakeltas į baudos aikštelę, joje dėl kamuolio kovot susigrūdo svečių gynėjai, vartininkas bei šeimininkų puolėjai, tačiau kamuolys nieko nekliudomas, nesusipratimo dėka, atsidūrė vartuose. Toliau Fakyrai turėjo dar ne vieną progą padvigubinti rezultatą, bet Salininkų gynyba laikėsi iš paskutiniųjų arba šeimininkų užbaigimui pritrūkdavo tikslumo. Rungtynėms einant link pabaigos, už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Vidmantas Veikalas. Taigi nuo tos akimirkos kiekybinė persvara nebebuvo Fakyrų pusėje. Visgi laiko buvo jau ne per daugiausia, o ir patys išvargę salininkiečiai nė nebesistengė lyginti rezultato. Fakyrams dar kelis kartus prašovus pro vartus, teko tenkintis tik su vienu įvarčių sąskaitoje.

„Kamuolio valdymas buvo koks 80/20 mūsų naudai, tačiau varžovai tvarkingai gynėsi ir kietai žaidė, bet tikrai ne grubiai. Salininkai - labai linksma, tvarkinga ir drausminga komanda. Bloga kartėlį paliko teisėjas - nelabai supratome kai kurių jo sprendimų.“ – po rungtynių sakė Fakyrų vadovas Kastytis Valantinas.

Po pergalės Fakyrai toliau stengiasi lipti TAIP ant kulnų ir mėgina atitrūkti nuo Prelegentų. Pastarieji atsilieka 2 taškais, bet turi vienas rungtynes rezerve. Tuo tarpu liberalai prieš Fakyrus pirmauja 5 taškais, tačiau yra sužaidę rungtynėmis daugiau. Salininkai po pralaimėjimo smuktelėjo į 7-ąją poziciją.

Spėjamas rezultatas:4-1. Fakyrų pergalė, bet kur kas kuklesnė nei spėjimas. Geriau nei nieko.

FKK Spartakas – Prelegentai 0 - 4
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas - Edvinas Svietlikauskas

Linas Zareckas [0:1] [44 min.]

Mindaugas Zurza [0:2] [48 min.]

Marijus Jasas [0:3] [59 min.]

Mindaugas Zurza [0:4] [71 min.]

Šį kartą Prelegentams išvyka į Ukmergę buvo didelis pasismaginimas. Pandos ten net 4-0 sutriuškino vietos Spartaką ir savotiškai atsirevanšavo už praėjusio sezono pralaimėjimą 5-0. Iš prognozuotos lygios ir atkaklios kovos, kaip ir dažniausiai vykdavo istorijoje, gavosi vienas didžiulis šnipštas.

Nuo pat pirmų minučių svečiai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose ir dominavo praktiškai visų varžybų metu. Tiesa, išsiveržti Prelegentams į priekį pavyko tik jau pirmo kėlinio pabaigoje, kuomet Linas Zareckas nuginklavo ukmergiškių vartininką. Spartakui gautas įvartis į rūbinę, buvo lemtingas įvykis rungtynėse. Kadangi antrame kėlinyje nuo pat pirmų minučių antrą tašką padėjo Mindaugas Zurza. Nuo tos akimirkos Spartakas paleido rungtynes ir gavo dar du įvarčius. Spartakiečiai turėjo realių progų sušvelninti rezultatą, tačiau puolimo varikliukas neveikė taip, kaip turėtų veikti iš tiesų, todėl komanda rungtynėse liko su apvaliu nuliu.

Po pergalės Prelegentai toliau laikosi trečioje pozicijoje ir kitame ture susikaus su TAIP futbolininkais. Taigi išvysime ar Pandos dar pajėgios pakovoti dėl titulų ar kovą užleis Fakyrams ir liberalams. Tuo tarpu Spartakas po pralaimėjimo nukrito viena pozicija žemiau į aštuntą vietą ir kitame ture vyksta į Salininkus.

Spėjamas rezultatas:2-3. Atspėta Prelegentų pergalė. Žinoma, galima laikyti ir tikslius pamąstymus, kadangi Prelegentams, kaip matome, išvyka iš tiesų buvo puiki atgaiva.

TEC – Aktas 0 - 0
Fanų stadionas. Teisėjas - Dalius Ramanauskas

Ką prognozavome, tą ir išvydome – bekompromisę kovą vardan taškų. Rungtynių baigtį buvo prognozuoti ganėtinai sunku, kadangi tai akivaizdi lygiaverčių varžovų dvikova. Savaime suprantama, kalbant apie šį sezoną. Aktas, nors vis dar vadinami vicečempionai, pamažu tolsta nuo lyderiaujančių ekipų ir, panašu, kad šiame sezone kausis tik dėl vietos septintuke. TEC‘ai išlaiko panašią poziciją ir kaip patys teigė, jog šis mačas nulems kur link klubas judės: „link pirmojo septintuko ar kapanosimės apatiniame septintuke.“

Rungtynės, ko ir buvo galima tikėtis, prasidėjo aukštu tempu. Kiek aktyviau ir aštriau rungtynių pradžioje atrodė geniukai, tačiau tas nedavė kažkokių rezultatų. Visa žaidimo koncentracija vyko aikštės centre, kur aktyviai kovėsi abiejų klubų saugai. Įpusėjus kėliniui, kiek išryškėjo geresnis Akto saugų manevringumas ir taktinis išsidėstymas rungtynėse, bei TEC saugų nesusikalbėjimas. Visa tai leido Aktui užvaldyti centrą. Kėlinio pabaigoje žaidimas išsilygino. Kalbant apie progas - Akto atakos buvo aštresnės, tačiau abiems ekipoms trūko užbaigtumo.

Antras kėlinys taip pat prasidėjo, o gal tiksliau - tęsėsi aukšta sparta. Šiame kėlinyje TEC turėjo kelis dėkingus momentus, tačiau kamuolio perlaikymas ir netikslumas neleido tinkamai realizuoti progų. Aktas, savo ruožtu, buvo agresyvesnis atakų metu ir jiems keliuose momentuose pritrūko arba fortūnos, arba užtikrintai sužaidė TEC vartų sargas Maxas. Nors ir viena, ir kita komanda iš paskutiniųjų stengėsi paimti visus tris taškus, tačiau rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

„Sužaidėme labai įtemptas rungtynes, kuriose abi komandos kovojo dėl pergalės. Bent viena didesnė klaida galėjo lemti, jog būtume pralaimėję ir užleidę savo turimas pozicijas. Džiugu, kad išlaikėme koncentraciją visų rungtynių metu.“ – po rungtynių kalbėjo TEC atstovas Aurimas Baubkus.

Lygiosios abiems komandos savotiškai buvo naudingos, kadangi abi ekipos pakilo po poziciją aukščiau. TEC‘ai pakilo į 8-ąją vietą, o Aktas savo ruožtu į 10-ąją poziciją.

Spėjamas rezultatas:2-2. Labai tikslus spėjimas, tik skirtumas tas, kad rungtynės pasibaigė be įvarčių.

Gintas Malašauskas [3:2] [90 min.]

Dešimtas turas pasibaigė tikru futbolo spektakliu, kurį Panerio stadione sukūrė pagrindinį vaidmenį atlikęs Ozas ir šalutiniu pasitenkinęs Užupis-Compensa. Žaidimas didžią dalį laiko buvo nuobodus ir ganėtinai be minties. Tačiau tai kas įvyko rungtynių pabaigoje, abi komandos ilgai to nepamirš.

Oranžiniai nuo pat pirmų minučių pradėjo diktuoti savo žaidimą. Vos po poros minučių sekė pirmas smūgis į vartus, kur kamuolį šiaip ne taip sukrapštė Užupio vartininkas. Dar po kelių minučių greita ataka dešiniuoju kraštu, iš ten perdavimas į baudos aikštelę, kurioje laisvas buvęs vienas iš Ozo futbolininkų prasmūgiavo taip netiksliai, kad beliko griebtis už galvos ir mintyse sukalbėt „Sveika, Marija“.

Peržengus pirmą trečdalį pirmo kėlinio laiko, dar viena pavojinga ataka prie Užupio vartų: ten vartininkas išsmūgiavo kamuolį tiesiai Ozo futbolininkui po kojomis, o pastarasis susigėdęs dovanos – silpnu smūgiu grąžino kamuolį vartininkui į rankas. Po šios atakos pabunda ir Užupis: po kelto kamuolio nuo kampinio gairelės, vienas iš užupiečių prasmūgiavo galva, tačiau kamuolys praskriejo visiškai greta vartų.

Tačiau vaizdas pasikeitė 24-ąją rungtynių minutę, kuomet Evaldas Lukaševičius gavęs ilgą perdavimą iš centro, su kamuoliu individualiais veiksmais pribėgęs iki baudos aikštelės, maždaug iš 16 metrų paleido tikslų smūgį į kairį vartų kampą. Dar po kelių akimirkų praktiškai identiška situacija, tik šį sykį tas pats Evaldas Lukaševičius apsivedė Ozo gynėją ir įkirto į baudos aikštelę, kurioje atliko beveik tokį patį smūgį, kaip ir prieš tai - tiesiai į kairį vartų kampą – jokių šansų vartininkui. Po dviejų įmuštų įvarčių užupiečiai visiškai susispaudė gynyboje ir stengėsi išskirtinais atvejais surengti kontratakas. Visą kitą dalį laiko žaidimą savo rankose kontroliavo Ozas, tačiau iki pat pirmo kėlinio pabaigos nepavyko sukurti nieko doro.

Antrame kėlinyje, ko ir buvo galima tikėtis, žaidimas visiškai priklausė Ozui. Kamuolio kontrolė tolygi Barcelonai, žaidžiančiai prieš Primeros autsaiderę – kaip sakoma, vieni vartai. Tačiau kontrolė dar ne viskas, kadangi apart jos, Ozas didžią dalį laiko nesugebėjo sukurti kažko pavojingo, tad didelio darbo Užupio vartininkui net nebuvo. Tuo tarpu svečiai stengėsi veržtis link šeimininkų baudos aikštelės pavieniais proveržiais po vieną ar po du žaidėjus, o visą kitą palikdavo gynyboje. Ozo žaidimas buvo ganėtinai susispaudęs ir žaidėjai neišnaudodavo laisvų erdvių kraštuose, tačiau trenerio paliepimu pradėjo po truputį žaisti plačiau, kas, žinoma, davė rezultatų. 70-ąją minutę Darek Šablinskij, gavęs perdavimą iš centro į dešinį baudos aikštelės kampą, atliko puikų ir tikslų smūgį į kairį vartų kampą, kažkuo primindamas abu E. Lukaševičiaus smūgius pirmame kėlinyje.

Rungtynėms einant link pabaigos, atmosfera aikštėje pradėjo dar labiau kaisti. Pražanga maždaug 30 metrų nuo vartų. Prie kamuolio stojo R. Jankovskij ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, kurioje kamuolį nugara į vartus priėmė Rimantas Čebatorius ir atsisukęs atliko tikslų smūgį. Laikui vis labiau tirpstant, atrodė, kad Ozas turės džiaugtis išnešę sveiką kailį ir su lygiosiomis. Bet lygiosios tikrai ne tas rezultatas, kurio oranžiniai žūtbūt siekė tą vakarą. Einant jau teisėjo pridėtam laikui – kampinis prie Užupio vartų. Prie kamuolio stojo vėl standartinių situacijų meistras R. Jankovskij ir atliko perdavimą į baudos aikštelę. Ten aukščiau už varžovų gynėjus iššokęs Gintas Malašauskas galva pasiuntė kamuolį į vartus. Varžovų vartininkas dar bandė pirštų galais atremti smūgį, tačiau to nepakako ir kamuolys atsidūrė vartuose. Po to iš karto sekė teisėjo švilpukas ir Ozo triumfas.

„Gavosi ne taip, kaip planavome, bet gerai, kad viskas baigėsi gerai. Galbūt rezultatas nebūtų toks, jei būtume išnaudoję progas rungtynių pradžioje. Galbūt koją pakišo per didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Aš asmeniškai iki paskutinės sekundės tikėjau, kad laimėsim. Net tada, kai paklausiau teisėjo kiek liko, o šis atsakė 7 minutės, tuo metu rezultatui esant 1-2. Paskutinėje atakoje, kai bėgau prie vartų kampinio metu - mintyse įsivaizdavau galutinį rezultatą 3-2... įtikinau aukščiausiąjį, kad taip turi būti. Užupis šaunuoliai, sužaidė labai protingai - bet dėl to ši pergalė mums tik dar saldesnė.“ – po rungtynių neslėpė džiaugsmo Ozo vadovas Gintas Malašauskas.

Spėjamas rezultatas:4-0. Mačas Ozui buvo nei lengvas nei ramus. Svarbiausia, kad pergalė atspėta.