XIX turo apžvalga: tikras intrigų kratinys Visos

VRFS III lygos 19 turas buvo ypatingai keistai įdomus, jeigu būtų galima jam suteikti tokį pavadinimą. Jame buvo visko: daug tuščių kalbų, šiurkščių epizodų, daug įvarčių, kurių keli ganėtinai kurioziški, daug kortelių, nemažai 11 metrų baudinių, kelios diskvalifikacijos ir svarbiausia įžiebta dar didesnė intriga dėl trečios pozicijos.

Taigi per šešis šio turo susitikimus pasiekti net 33 įvarčiai, 31 geltona kortelė, iš kurių dviem atvejais virto raudonomis ir dvi tiesioginės raudonos kortelės, skirti keturi 11 metrų baudiniai vieneriose rungtynėse ir daug daug viso kito.

TAIP teoriškai jau užsitikrino 2 vietą turnyre ir liekant 7 turams jie turi 20 taškų persvarą prieš trečią poziciją. To paties prognozuoti Prelegentams dar būtų kiek ankstoka, kadangi, kaip ir buvo užsiminta, pandos nesulošė savo dvikovos su Salininkais. Tačiau norisi, kad intriga būtų išlaikoma dar ilgiau, galbūt net iki tarpusavio dvikovos su TAIP. Kitos komandos, kaip ir buvo žadėta, pasistumdė lentelės viduryje, tačiau panašu, kad tie pasistumdymai vyks dar kelis artimiausius turus, o galbūt net iki sezono galo. Pozijoje dėl trečios vietos pasidarė karsčiau nei bet kada, todėl turnyras įgauna dar didesnį susidomėjimą ir susuka naujus intrigos verpetus.

Donatas Zykus [1:4] [62 min.]

Ši dvikova buvo sužaista ganėtinai neįprastu laiku – savaitės viduryje. Tokios permainos neįvyko šiaip sau, mat geniai šeštadienį išvyko į Juodkrantę dalyvauti futbolo turnyre, apie kurio pasisekimą arba ne, tikėkimės, geniai iškalens savo oficialioje svetainėje.

Kalbant apie šią dvikovą, tai viskas įvyko taip, kaip ir turėjo įvykti. Aludariai stengėsi priešintis, tačiau jų progų realizavimas vis dar miršta badu. Nuo pat pirmų minučių aukštą tempą palaikęs Aktas, jau 6-ąją minutę išsiveržė į priekį po Donato Zykaus tikslaus smūgio. Dar po kelių minučių Tadas Diržininkas padvigubino persvarą.

Kėliniui einant link pabaigos, aludariai sugebėjo sušvelninti skirtumą po tikslaus Sauliaus Baltiejaus smūgio ir įnešti šiokios tokios intrigos prieš antrą kėlinį. Tačiau neįnešė. Antro kėlinio pradžioje Eimantas Nasutavičius individualiu reidu apėjo kelis aludarių gynėjus ir atliko nepriekaištingą tikslų tolimą smūgį. Dar po kelių minučių savo dublį įkala Donatas Zykus ir padeda visus taškus rungtynėse.

Po pergalės Aktas pakilo dvejomis pozicijomis – į septintą vietą, o Carlsberg toliau yra priešpaskutinėje vietoje.

Prognozė:2-5. Įvarčių skirtumas atspėtas, todėl spėjimą galima laikyti ganėtinai sėkmingu. Dar pora išnaudotų abiejų komandų progų ir spėjimas būtų šimtaprocentinis.

FKK Spartakas – Ozas 2 – 2 (0 – 1)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas - Darius Petraška

Deivydas Venckus [0:1] [3 min.]

Tadas Skominas [1:1] [51 min.]

Mantas Giedraitis [1:2] [65 min.]

Žydrūnas Keblas [2:2] [81 min.]

Dar prieš pat rungtynių pradžią matėsi, jog abi ekipos žais ne pačiomis pajėgiausiomis sudėtimis. Ozas dėl nepalankaus rungtynių laiko vos sukrapštė sudėtį, o Spartakas dėl nežinomų aplinkybių irgi vangiai susirinko į rungtynes. Tas, žinoma, neleido palaikyti aukšto tempo visų rungtynių metu, tačiau leido sukurti intriguojančias varžybas iki pat jų pabaigos.

Rungtynės prasidėjo ganėtinai įprastu Spartakui scenarijumi. Ukmergiškiai pirmieji prasileido greitą įvatį, kuris krito po to, kai Deivydas Venckus permetė kamuolį per išėjusį iš vartų Spartako vartininką. Nuo to epizodo rungtynėse tempą palaikydavo tai viena, tai kita komanda. Spartakas stengėsi žaisti žemais perdavimais ir šitaip priekyje ieškoti savo saugų ir puolėjų, o Ozas lošė aukštais perdavimais. Tačiau abiem komandom kažko teigiamo ar įsimintino pasiekti nepavyko.

Petraukos metu Spartako vyrai ėmė vieni kitus drąsinti kovai antrame kėlinyje: “Pertraukos metu pasikalbėjom ir nutarėm, kad nėra taip blogai, kaip atrodo ir reikia lyginti rezultatą, nes kito kelio nėra, pralošti namie tiesiog negalima.”

Taigi nieko nelaukdami užsivedę ukmergiškiai antro kėlinio pradžioje lygina rezultatą. Po smūgio į Ozo vartus kamuolys atšoko nuo vartininko, o prie jo pirmasis prišoko Tadas Skominas ir sėkmingai šį uždaro į vartus.

Nuo to epizodo aikštės viduryje užvirė kieta kova, nes pergalės norėjo abi komandos, todėl automatiškai pasipylė kortelės. Šeimininkai už grubesnį žaidimą buvo apdovanoti keturiomis geltonomis kortelėmis.

65-ąją minutę prie ukmergiškių vartų keliamas kampinis ir pavyzdingai į baudos aikštelę įkirtęs Mantas Giedraitis smūgiu galva išveda svečius į priekį. Po epizodo spartakiečiai atsidūrė besivejančios komandos rolėj, todėl pradėjo didinti tempą ir vytis oranžinius. 81-oji minutė ir puikus Dainiaus Tuškevičiaus perdavimas į baudos aikštelę, kur rezultatą lygina Žydrūnas Keblas.

Galiausiai po to už necenzūrinius žodžius teisėjo pusėn iš aikštes šalinamas Deivydas Venckus. Tuo staigiai stengėsi naudotis ukmergiškiai  ir sukaupę paskutines jėgas puolė svečius iš sostinės, tačiau epizodais pritrūko tikslumo, greičio ir jėgų.

“Dėl žaidėjų stygiaus nukentėjo rungtynių tempas, kuris nebuvo labai aukštas. Mano manymu, rezultatas yra dėsningas. Taigi paspaudėm vieni kitiems letenėles ir atsisveikinome iki kito karto.” – po rungtynių kalbėjo Igoris Krasinas.

Lygiosios Ozui padėjo taškais pasivyti Fakyrus, o Spartakas vos tašku atsilieka nuo šių dviejų ekipų.

Prognozė:1-1. Lygiąsias atspėti sekasi ganėtinai retai, todėl spėjimas tikrai puikus ir pagirtinas. O kaip pats Igoris Krasinas sakė, tai rungtynių rezultatas yra dėsningas, nors Ozas savo facebook profilyje lygiąsias pavadino pralaimėjimu.

Andrius Prunckus [3:5] [80 min.]

TEC padarė taip, kad intriga trečioje vietoje tapo dar įdomesnė, kadangi po šio turo kovoje dėl bronzos dvivaldystė, o į šią vietą realiai gali pretenduoti net 6 kitos komandos, tarp kurių ir patys TEC. Fakyrai toliau išgyvena pačia didžiausią krizę per visą gyvavimą SFL, o šių rungtynių pradžioje turėjo lošti vos devyniese. Be to turėjo verstis be pagrindinio savo vartų sargo Manto Kulevičiaus, kuris SFL taurėje buvo išvytas už paskutinę vilties pražangą ir privalėjo praleisti šį susitikimą.

Rungtynėse TEC ilgai tempti nesiruošė ir iškart išnaudojo kiekybinę persvarą, kuomet po skersuoto Ugniaus Juozaičio perdavimo į baudos aikštelę, ten prie tolimo virpsto Aurimas Baubkus muša pirmą rungtynių ir pirmą savo įvartį šiame sezone.

Tačiau Fakyrai greitai atstatė persvarą, kuomet Nerijus Radžius pelno įvartį po baudos smūgio maždaug iš 30 metrų, po kurio TEC liko nesusipratę : ar čia smūgis ar čia perdavimas? Nors po minutės TEC toliau naudojosi kiekybine persvara ir greit atstato vieno įvarčio pranašumą po tikslaus Vaidoto Pranio smūgio.

Vėliau Fakyrų gretos buvo užpildytos ir komanda vėl lošė 11-oje. Tačiau kiekybine pusiausvyra neilgai išsilaikė, kadangi iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo išvarytas Fakyrų gynybos ramstis – Kąstytis Valantinas.

Galiausiai pirmame kėlinyje Laurynas Juknys po baudos smūgio pelno trečią TEC įvartį, o prieš pat pirmo kėlinio pabaigą įvartį į rūbinę siunčia Arūnas Balsys.

Antrame kėlinyje Fakyrai pradeda spausti savo varžovus ir staigiai skirtumą švelnina iki dviejų, kuomet Nikalaj Marciulevič pasiuntė galva kamuolį į vartus. Intriga rungtynėse po truputį augo, tačiau galiausiai Vaidotas Pranys, gavęs perdavimą iš Arūno Balsio, uždaro kamuolį į vartus ir ją išsklaido.

Iki rungtynių pabaigos Fakyrai dar šturmavo varžovus, tačiau išnaudoti savo progas pavyko vos sykį, kuomet TEC vartininkas paliko tuščius vartus, o šiuos kamuoliu užpildė Andrius Prunckus.

“Manau, pagal žaidimo linksmumą galėjome baigti ir 8:8 nežiūrint, jog nuo 20 minutės žaidėme mažumoje. TEC gausiau susirinko ir tą sekmadienį nugalėjo.” – kalbėjo Kąstytis Valantinas.

Po pergalės TEC pakilo į devintą vietą ir nuo trečioje vietoje esančių Fakyrų atsilieka vos 6 taškais, tačiau yra sužaidę rungtynėmis daugiau.

Prognozė:2-1. Vargu, ar kas iš SFL bendruomenės būtų sugebėjęs įminti tokią varžybų baigtį.

Naujieji Verkiai - Navigatoriai-LT Aqua 3 – 0 (1 – 0)
Fanų stadionas. Teisėjas - Zigmunt Markovskij

Viktor Bartaševič [1:0] [39 min.]

Ignas Vilkelis [2:0] [49 min.]

Andžej Čaplin [3:0] [83 min.]

Žadėtoje geroje kovoje ir prognozuotame Navigatorių revanše, išvydome žaidžiant tik vieną komandą. Žinoma, tam galime ieškoti įvairių priežasčių. Viena iš jų būtų gausus Naujųjų Verkių atsarginių suolelis ir aukštas tempas visų rungtynių metu, kai tuo tarpu Navigatoriai galėjo pasidžiaugti vos keliais atsarginiais ir turėjo verstis be kelių lyderių, kurių vienas iš jų būtų Modestas Bajoriūnas.

Nuo pat pirmų minučių Naujieji Verkiai valdė visą žaidimą ir aktyviai spaudė savo varžovus nuo aikštės centro. Navigatoriams ilgą laiką nesisekė pasiekti varžovų baudos aikštelės, todėl dažniausiai turėjo trintis prie savosios ir gesinti visas kibirkštis.

Įpusėjus kėliniui Navigatoriai taip pat pradėjo rengti atakas, tačiau be menkiausio aštrumo. Komanda akivaizdžiai stengėsi žaisti centru ir apie draskomus kraštus, kaip ankstesnėse rungtynėse, reikėjo pamiršti.

Visgi kėliniui einant link pabaigos, savo persvarą Naujieji Verkiai įrodo. Ignas Vilkelis įkiša puikų perdavimą iš centro link baudos aikštelės bėgančiam Viktor Bartaševič, o šis vienas prieš vartininką siunčia kamuolį į vartus. Geltonai-juodi turėjo dar vieną progą pačioje pabaigoje, tačiau smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Antras kėlinys prasidėjo dviem staigiais Navigatorių proveržiais link varžovų baudos aikštelės, tačiau atakos buvo be galutinės fazės. Tuo tarpu pirmoji verkiečių ataka paverčiama įvarčiu. Ten, jau sykį rezultatyvų perdavimą atlikęs, Ignas Vilkelis individualiai prasiveržia į baudos aikštelę ir suklaidinęs gynėjus atlieka tikslų smūgį.

Po to Navigatoriai nors ir valdė žaidimą, tačiau kažko įsimintino pasiekti jiems nepavyko. Tačiau verkiečiams rungtynių pabaigoje pavyko įmušti trečią įvartį. Šį kartą Andžej Čaplin, Naujųjų Verkių sirgalių ragintas ir vadintas Ronaldo (kurį laiką dar sudvejojau: kuris Ronaldo?), vienas pabėga prieš iš vartų išėjusį Navigatorių vartų sargą ir šį gražiai suklaidinęs permeta, ir pelno paskutinį rungtynių įvartį.

“Sunku kažką ir pasakyti po tokių blankių varžybų: komanda be veido, be noro, be užsidegimo, ko pasekoje skaudus pralaimėjimas 0:3. Žiūrėsim ar tai tik šios varžybos tokios ar kritom į kokią duobę. Tikėkimės, kad ne. O Verkiai šaunuoliai, susirinko turbūt 2 pilnos komandos, sveikinimai jiems.” – po pralaimėjimo kalbėjo Kęstas Maželis.

Po pergalės Naujieji Verkiai pakilo į šeštą poziciją, o Navigatoriai po pralaimėjimo nukrito į dešimtą vietą.

Prognozė:1-2. Aplinkybės susiklostė taip, kad spėjimas nė pro kur nėra tikslus. Tvirta ir pelnyta Naujųjų Verkių pergalė.

Darius Juška (11 m.) [2:6] [89 min.]

Lygos lyderių ir autsaiderių dvikova buvo pažymėta tokiu triukšmu, kad jį tikriausiai girdėjo ir šalia stadiono bažnyčioje buvęs kunigas. SFL taurės ketvirtfinalio dvikovai besiruošiančios komandos, padarė tokią repeticiją, kurią vargu ar išvis galima vadinti repeticija. Dvi raudonos kortelės, trys geltonos, net keturi 11 metrų baudiniai ir gausybė tuščių šnekų – štai kokia toji repeticija.

Visgi Krušos futbolininkai į aikštę žengė su noru ir užsivedimu pakovoti prieš vienvaldžius lyderius ir nenuostabu, kad jau 8-ąją minutę pirmieji įsiveržė į priekį. Greitos kontratakos metus užpulta nepasiruošusi liberalų gynyba, tačiau pirmąjį Manto Skipičio smūgį atremia vartininkas, o pakartotinis Remigijaus Mielinio smūgis įgruda kamuolį į vartus.

Džiaugtis Krušai teko neilgai, kadangi vos po 8 minučių skiriamas pirmasis 11 metrų baudinys į jų vartus, kuomet buvo prasižengta prieš Gražvydą Mikulėną. Šį tiksliai realizuoja Darius Juška ir lygina rungtynių skirtumą. O iš karto po to rezultatą padvigubina tikslus Gražvydo Mikulėno smūgis į tolimą vartų kampą. Galiausiai trečią kartą, o tiksliau sakant, antrą iš dviejų, savo žodį taria Kruša, kuomet dar sykį savo varžovams padovanoja 11 metrų baudinį. Nors abejonių dėl jo buvo daugybė, tačiau teisėjavimą palikime teisėjams. Šį kartą prie 11 metrų žymos buvo užleistas Gražvydas Mikulėnas ir jo tikslus smūgis leidžia komanda ramiai užbaigti pirmą kėlinį.

Tačiau liberalų ramybė greitai išgaravo antro kėlinio pradžioje, kuomet jų vartininkas Sergejus Kuosa griauna varžovą baudos aikštelėje ir gauna raudoną kortelę bei uždirba šeimininkams 11 metrų baudinį. TAIP priversti aikštės žaidėją statyti į vartus ir žaisti mažumoje. 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizuoja etatinis baudinių mušėjas Mantas Skipitis ir švelnina skirtumą. Po to sekė dar viena ideali Krušos lyderio proga, tačiau ji paleista vėjais.

Neilgai trukus Benas Kikutis įvažiuoja taip galingai į vieną iš liberalų, kad gauna iškart raudoną kortelę, kas greitai rungtynėse atstato kiekybinę pusiausvyrą. Nuo to epizodo TAIP perima kamuolio kontrolę ir bando kurti atakas, o Kruša pavojingai kontratakuoja. Visgi iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių, TAIP sudeda visus taškus ir išsklaido net menkiausią intrigą rungtynėse, kuomet sumuša dar tris įvarčius ir įsirašo jau eilinius tris taškus.

„Likus 10 minučių iki rungtynių pabaigos baigėsi gliukozė kraujyje Krušos gynėjams ir saugams. Šį kartą pritrūko ilgesnio suolelio, Krušos jaunimo ir objektyvesnio teisėjavimo ypač per pirmąjį kėlinį.“ – po pralaimėjimo sakė Valius Bagdonas.

„Varžybos buvo labai negražios tiek grubumu, tiek šnekomis. Mūsų atžvilgiu daug kas nesigavo dėl prastos aikštės, buvo sunku žaisti greitą ir kokybišką futbolą, todėl buvo ir nepataikymų į kamuolį ir daug netikslių perdavimų, bet džiugu, kad pasiektas teigiamas rezultatas. Pastangų įdėta buvo tikrai daug, tai nebuvo tos rungtynės, kad viskas aišku būtų po pusės rungtynių – žaista buvo pilnu pajėgumu iki galo.“ – po rungtynių kalbėjo Paulius Kutniauskas.

Prognozė:0-5. Prognozė, nors ir atspėta TAIP pergalė, tikrai sunkiai vadinama tikslia. Kruša kovojo ir įmušė du įvarčius, o liberalai vargo, kol išvargo pergalę.

GB United - Užupis-Compensa 2 – 3 (2 – 2)
Fanų stadionas. Teisėjas - Regimantas Jasiūnas

Evaldas Lukaševičius [0:1] [16 min.]

Aivaras Grabliauskas [1:1] [30 min.]

Aringas Streckis [1:2] [33 min.]

Remigijus Žalys [2:2] [40 min.]

Kęstutis Jančiauskas [2:3] [70 min.]

19 turas buvo uždarytas puikiomis rungtynėmis po skaisčiai prožektorių šviesomis apšviestu Fanų stadionu. Ten geroje ir atkaklioje kovoje Užupis palaužė GB United ir toliau visomis jėgomis įrodinėja norą pasilikti lygoje. Iki raudonai-juodų žaliai-baltus skiria vos vienas taškas. Kas vertesnis likti lygoje, komandos tarpusavyje jau išsiaiškino. Beliko laukti, kaip susiklostys likę 7 turai.

Šią dvikovą aktyviau pradėjo Užupis ir sunkiai varžovų stabdomas Aringas Streckis 16-ąją minutę atlieka puikų perdavimą iš centro savo komandos draugui Evaldui Lukaševičiui, kuris tinkamai išvedęs save į smūgio poziciją muša galingą įvartį.

Toliau futbolas klostėsi ganėtinai atviromis kortomis ir centre pamatyti kamuolį buvo tikra retenybė. Atakos žaibišku greičiu ritosi nuo vienų vartų prie kitų, o komandos aukštą tempą palaikė keitimas, kadangi abu suolai buvo ganėtinai platūs.

30-ąją minutę po baudos smūgio nuo Užupio aikštės kairės pusės kamuolys buvo pakeltas į sausakimšą baudos aikštelę, kurioje galva įvartį uždarė Aivaras Grabliauskas ir išlygino rezultatą.

Vos po trijų minučių Užupis atsako į savo varžovų gestą dar vienu įvarčių. Šį kartą įvartį gražuolį muša Aringas Streckis, kuris baudos aikštelėje gavo aukštą perdavimą iš dešinio krašto ir kala įvartį galva nuo skersinio. Kažkas iš Užupio atsarginių suolelio dar suriko: “o sakei, kad futbole tau galvos nereik”.

Raudonai-juodi niekur nesitraukia ir staigiai atstato lygų rezultatą, kuomet tiksliais perdavimais kamuolys įvaromas į baudos aikštelę ir ten vos iš poros metrų Remigijaus Žalio yra uždaromas į vartus.

Dar prieš kėlinio pabaigą Airingas turėjo dėkingą situaciją pasižymėti, tačiau smūgis maždaug iš 11 metrų prariedėjo šalia virpsto.

Antrame kėlinyje toliau vyrauja atviras futbolas ir pirmieji pasižymėjo vėl užupiečiai. Šį kartą iš kelių metrų įvartį muša Kęstutis Jančiauskas, tačiau jungtiniai pasimetę pradėjo apeliuoti nuošalę, bet visgi taip ir liko nesupratę: buvo ji ar tiesiog patingėjo pakovoti iki galo.

Toliau komandos apsukų nemažina, tačiau šiek tiek akyliau prižiūri savo gynybą. Visgi vertinant rungtynes, tai jeigu ne ganėtinai sėkmingas vartininkų žaidimas, tai rezultatas būtų tolygus rezultatyvioms ledo ritulio rungtynėms. Taip pat komandoms per daug įsisiautėti neleido ir Regimantas Jasiūnas, kuris kiekvieną šiek tiek pavojingesnį epizodą stabdydavo švilpuku ir dažnai traktuodavo kaip grubų, už skirdavo geltoną kortelę. rungtynėse buvo parodyta net 10. Visgi iki kėlinio pabaigos komandos sėkmingai apsigina ir rezultatas lieka nepakitęs.

Prognozė:1-3. Rezultatas beveik tikslus, nors prognozėje prognozuota kiek lengvesnė Užupio pergalė.