XX turo apžvalga: TAIP tolsta dar labiau Visos

20 turo anonso antraštėje skelbtas Naujųjų Verkių išbandymų metas praėjo ganėtinai sėkmingas. 6-2 sutriuškintas Spartakas ir mažumoje iškovotos lygiosios prieš vienuslygos lyderiusPrelegentus. Verkiečiai pradeda demonstruoti simpatišką ir svarbiausią sėkmingą futbolą, kas juos iki šios akimirkos pakilėjo iki 4 pozicijos, o kova dėl trečios vietos absoliučiai atvira.

Užupis toliau sėkmingai krapštosidugno ir trečią poziciją nuo galo užleido GB United, taigi kova dėl tiesioginio iškritimo vyks tarp jungtinių ir užupiečių, o dar realu, kad į kovą gali įsitraukti porą kitų komandų.

TAIP vis dar nesustabdomi ir šį kartą sustabdyti neįstengė net ir Ozas. Liberalai dėl sėkmingai susiklosčiusių rungtynių tarp Prelegentų ir Naujųjų Verkių, dabar turi jau 9 taškų persvarą, bet pandos turi vienas rungtynes rezerve.

Žodžiu, pats įdomumas šiai akimirkai – trečia vieta į kurią realiai vis dar gali pretenduoti 8 komandos ir dvikova dėl išlikimo. Iki sezono likus dar 6 turams, tikimasi ir kitų intrigų. O kaip bus – parodys tik laikas. Orai rudeniškėja ir futbolą žaisti bus sunkiau, todėl būti gali dar visko.

Užupis-Compensa – Carlsberg 3 – 2  (2 – 2)
Bukiškio stadionas. Teisėjas - Robertas Valikonis

Robert Lipnevič [1:0] [4 min.]

Aleksandras Korvelis [1:1] [14 min.]

Andžej Rudzianiec [1:2] [24 min.]

Mindaugas Puodžiūnas (11 m.)  [2:2] [40 min.]

Kęstutis Jančiauskas [3:2] [79 min.]

Užupis sunkioje ir daugybės jėgų kainavusioje dvikovoje sugebėjo atsirevanšuoti Carlsberg. Pergalė saldi ne tik revanšo aspektu, tačiau ir tuo, kad ji leido po 19 turų pagaliau pakilti iš pražūtingos trijulės ir toliau aktyviai kautis dėl aukštesnių pozicijų. Išvargta pergalė ir sėkmingai susiklosčiusios Navigatorių bei GB United rungtynės – štai tas ilgai lauktas derinys, padėjęs išbristi iš liūno.

Rungtynės prasidėjo greitu Užupio tempu ir jau 4-ąją minutę jie pirmieji atidaro įvarčių sąskaitą, kurios šeimininku tapo Robert Lipnevič. Aludariams staigus įvartis šiame sezone dažniausiai nereikšdavo nieko gero, mat po tokio ženklo jiems tekdavo traukti kamuolį po kamuolio. Tačiau šį kartą kovingas aludarių arsenalas pakeitė scenarijų ir vos po dešimties minučių išlygino rungtynių rezultatą, kuomet situacijoje tiksliai sužaidė Aleksandras Korvelis ir pasiuntė kamuolį į vartų stačiakampį.

Po įvarčio Carlsberg tarsi įgavę antrą kvėpavimą pelno antrą įvartį ir šį sykį pasižymi Andžej Rudzianiec. Pagaliau aludariams pavyksta pirmauti rungtynėse, kas paskutinį kartą jiems buvo nutikę tik prieš tris turus mače su Ozu. Tiesa, persvara Carlsberg ilgai nepasidžiaugė, kadangi pirmam kėliniui einant link pabaigos, vienas iš aludarių prasižengė savo baudos aikštelėje ir už ką buvo skirtas 11 metrų baudinys. Šį sėkmingai realizavo etatinis mušėjas - Mindaugas Puodžiūnas.

Esant tokiam slidžiam rezultatui, antrame kėlinyje iniciatyvos pradėjo imtis Užupis, kuris aiškiai suvokė pergalės svarbą. Tačiau didžią dalį laiko jiems pasiekti naudos vis nepavykdavo, kol galiausiai kėliniui einant link pabaigos, Kęstutis Jančiauskas po puikaus perdavimo kala užtikrintą vinį, išlaikantį Užupio pergalę simbolizuojantį paveikslą iš sunkių metalo rėmų.

Prognozė:4-3. Spėjimas beveik idealus. Pridėkime dar po vieną turėtą, bet neišnaudotą progą ir gausime tikslų spėjimą.

Aktas - Fakyrai-AD MEN 0 – 0 (0 – 0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - Dalius Ramanauskas

Aktas šiame sezone yra komanda, kuri dažniausiai rungtynes pabaigia nulinėmis lygiosiomis. Šį kartą toks rezultatas pasiektas ir rungtynėse su Fakyrais. Komandos, kurios visada turi ką pasakyti viena kitai, šį kartą pasakė labai nedaug.

Rungtynėse progų ir galimybių pasižymėti turėjo daugiau Aktas, tačiau Fakyrai nepalūžo ir atsilaikė lošdami be pagrindinio vartininko Manto Kulevičiaus ir vieno iš gynybos ramsčių - Kąstyčio Valantino. Pavojingus genių reidus Fakyrams tekdavo stabdyti gana grubiomis pražangomis, už ką jie rungtynėse buvo nubausti keturiomis geltonomis kortelėmis. Visgi šį kartą 90 minučių nepakako komandoms sudėti taškų, taigi klasikinė dvikova keliasi į kitą sezoną.

Lygiųjų dėka Fakyrai išlaikė trečią poziciją ir tašku lenkia Naujuosius Verkius bei Ozą. Aktas nepasinaudojo proga prisivyti Fakyrus iki dviejų taškų, tačiau sezone dar lieka 6 rungtynės, kuriose geniai turi visas galimybes likti aukščiau aršiausių konkurentų. O gal net į tą pačią trečią vietą.

Prognozė:3-2. Arti lygiųjų. Tačiau ne tiek arti, kad būtų galima bent šiek tiek pasidžiaugt.

Navigatoriai-LT Aqua - GB United 2 – 2 (1 - 1)
Fanų stadionas. Teisėjas - Paulius Malžinskas

Vytautas Stankūnas [0:1] [26 min.]

Liūtauras Mažeika [1:1] [45 min.]

Justas Gegeckas [2:1] [63 min.]

Vainius Žukauskas [2:2] [88 min.]

Šį kartą Navigatoriai ir GB United išsiaiškinti kas geresnis aikštėje nesugebėjo. Ekipos kovingoje ir geroje kovoje išsiskyrė taikiai. Jungtinius jau galima drąsiai vadinti rungtynių pabaigos komanda, nes jau tampa įprasta, kad jie tik pačioje pabaigoje sugeba išnešti sveiką kailį. Ne išimtis ir šis sykis.

Rungtynės prasidėjo aktyvesniu GB United žaidimu ir jungtiniams pirmiesiems pavyko pasižymėt, kuomet Navigatorių vartininkas ir gynėjai nesusikalbėjo, o tuo pasinaudojo Vytautas Stankūnas ir pirmasis atsidūręs prie kamuolio, šį nukreipė į vartus. Po įvarčio Navigatoriai nebeturėjo kur trauktis ir pradėjo savo spaudimą. Kėliniui tiksint paskutinę minutę, Liūtauro Mažeikos baudos smūgis ir dėka šlapios aikštės bei šlapio kamuolio, GB United vartininkas smūgio atremti nesugebėjo.

Psichologiškai labiau pakylėti Navigatoriai, kadangi pasiuntė įvartį į rūbinę, antrame kėlinyje tęsia savo pradėtą darbą. Šį kartą po greitos ir gražios kombinacijos krašte, seka greitas spurtas, skersuojamas kamuolys į baudos aikštelę ir ten sėkmingai uždaromas Justo Gegecko smūgiu. Dar po kelių akimirkų Navigatoriai turėjo labai gerą progą, kuomet jų puolėjas pabėgo vienas prieš vartininką, tačiau spurto nuo aikštės centro neatlaikė ir paslydęs nugriuvo. Proga, kuri galėjo daug ką nulemti rungtynėse. Nuo tos akimirkos Navigatoriai stengėsi išlaikyti persvarą ir dažniau rūpinosi savo gynyba. Tuo tarpu GB United spaudimas augo ir pasiekė aukščiausią tašką rungtynių pabaigoje. Ten aukštą skersuotą kamuolį tiksliu smūgiu koja į vartus uždaro Vainius Žukauskas ir priverčia iš džiaugsmo pašokti visą jungtinių suolelį, kadangi muša lyginamąjį rungtynių ir pirmąjį savo sezono lygoje įvartį.

“Prastai susirinkome ir pradžioje dominavo GB United, bet pasiekus įvartį, nieko neliko kaip tik eiti į priekį ir bandyti įmušti. O kai jau mes pirmavom 2:1 viskas apsivertė aukštyn kojomis. Nebesuvaldėm vidurio, atidavėm, todėl tai buvo mūsų klaida. Galėjom ir geriau sulošti, bet labai nesusirinkom. Verta paminėti, kad neturėjome vartininko, o vartuose stovėjo mūsų aikštės žaidėjas, tai irgi turėjo šiokios tokios įtakos. Nesakau, kad kaltas vartininkas dėl pralaimėjimo, kalti esam visi ir labai gaila, kad nesusirinkom. Realiai neturėjom nė vieno puolėjo, trūko daug saugų, kažkaip keista, kad nesusirinkom rudenį.” – po rungtynių samprotavo Navigatorių vadovas Kęstas Maželis.

Išplėštos lygiosios GB United didelės naudos nedavė, mat dėl to jie nukrito į trečią poziciją nuo lentelės galo ir užleido savo poziciją Užupiui. Navigatoriai pakilo į devintą poziciją, aplenkę TEC, kurie yra sužaidę rungtynėmis mažiau.

Prognozė:2-2. Spėjimas, kaip blaivo žmogaus duris sau pirštu į akį.

Salininkai - Kruša i-partner.lt 6 – 3 (1 – 0)

Artūras Žarnovskis [6:3] [82 min.]

Ypatingai rezultatyvus mačas Krušos namų stadione, o kas paradoksalu, kad jie būtent šį kartą buvo laikomi svečiais. Lietingas ir rudeniškas sekmadienis į Naujos Vilnios stadioną atnešė ne tik paprastą lietų, bet ir įvarčių. Žinoma, rungtynėse stipriau aplyti liko Krušos futbolininkai ir bendroje kovoje pralaimėjo 6-3. Salininkams tai antras rezultatyvus mačas, kuriuo metu varžovams pavyko įmušti net 6 įvarčius. O pirmas kartas buvo būtent prieš Krušą. Taigi bendroje sąskaitoje salininkiečiai 12 kartų sušaudė medikų vartus, o pastarieji vos 5 sykius.

Tą vakarą praktiškai visas šlapias buvo ir Krušos atsarginis suolelis, kadangi ant jo sėdėjo vos du žaidėjai, o palaikyti tempą visų rungtynių metu tokiomis oro sąlygomis yra beveik nerealu. Todėl nenuostabu, kad nuo pat pirmų minučių žaidimas priklausė Salininkams. Jiems pirmiesiems ir pavyko pasižymėti rungtynėse, tiesa, pirmą sykį dėl nuošalės teisėjas Pavelo Šarynskio įvarčio neužskaitė, tačiau jau vos po akimirkos jo komandos draugas Jurij Račko muša tikslų ir neabejotiną įvartį. Pasirodo, kad šis įvartis pirmame kėlinyje buvo pirmas ir paskutinis, mat dar sykį neužskaičius Salininkų įvarčio iš nuošalės, rungtynėse buvo skelbiama pertrauka.

Pertraukos metu Salininkų vyrai pakalbėję ir supratę, kad viena aštri Krušos kontrataka gali rungtynėse daug ką pakeisti, nusprendė netampyti jaučiu už ragų. Jau antrąją antro kėlinio minutę iniciatyvos imasi Salininkų lyderis Gediminas Skrockas ir muša antrą įvartį. Dar po kelių minučių Jurij Račko atsiduria vienas prieš vartininką ir šį šaltakraujiškai nuginkluoja, kas iš karto simbolizuoja rezultatą 3-0.

Nuo 64 minutės prasideda pats smagumas, o tiksliau tariant, 18 minučių intervale pasiekti net 6 įvarčiai. Pirmasis krenta į Salininkų vartus, kuomet Rimas Klišys po kelto kamuolio nuo kampinio gairelės, šį muša galva tiesiai į vartus. Į tokį Krušos išpuolį staigiai atsako Gediminas Skrockas, kuris apėjęs visą varžovų gynybą, tiksliai pasiuntė antrą savo kamuolį į vartus. Rimas Klišys, pamątęs šitokį Gedimino gestą ir pasinaudojęs varžovų vartininko klaida, kala įvartį iš toli ir vėl švelnina skirtumą iki dviejų.

Toliau Tomas Skinderis pelno savo pirmąjį sezono įvartį ir didina skirtumą iki trijų. Tačiau vos po trijų minučių rezultatyviausias Krušos žaidėjas Mantas Skipitis puikiai apžaidžia varžovų gynybą ir sėkmingai nuginkluoja salininkiečių vartininką. O užbėgant įvykiams už akių - du Gedimino Skrocko įvarčiai leido jam rezultatyviausiųjų sąraše pakilti į antrą vietą ir iš jos išstumti ilgą laiką ten buvusį Manta Skipitį.

Galiausiai paskutinį tašką rungtynėse padėjo Artūras Žarnovskis, kuris tolimu smūgiu nepalieka net menkiausios vilties Krušos vartininkui ir užtvirtiną pelnytą Salininkų pergalę.

Apžvalgos nuotrauka paimta iš oficialaus Salininkų puslapio, kuriame rasite ir pačios komandos aprašymą : http://www.fksalininkai.lt/index.php?file=20130922_III_20.html

Prognozė:4-2. Spėjimas iš vienos pusės tikslus, kadangi atspėtas laimėtojas bei tai, kad Salininkai laimės dvigubai, tik vat neatspėtas jau toks gausus įvarčių lietus.

Ozas – TAIP 0 – 4 (0 – 0)
Panerio stadionas. Teisėjas - Jurij Paškovskij

Egidijus Taroza [0:1] [60 min.]

Gražvydas Mikulėnas [0:2] [62 min.]

Tomas Buzas [0:3] [82 min.]

Gražvydas Mikulėnas [0:4] [84 min.]

TAIP toliau lieka nesustabdomi ir šį kartą ypatingai motyvuotas turėjęs būti Ozas, nesugebėjo net minimaliai įkasti lygos lyderiams. Tiesa, kandžiotis oranžiniai stengėsi ir pirmame kėlinyje žaidė kaip lygūs su lygiais. Komandos demonstravo ganėtinai panašų futbolą ir abi ekipos drausmingai besigynusios, sugebėjo išlaikyti rezultatą dviejų nulių formoje.

Antrame kėlinyje liberalai pradėjo dėti taškus ir sudėjo juos net keturis. Liberalų žvaigždžių varikliukas pradėjo dirbti ir uždirbo pergalę. Kėlinio pradžioje iniciatyvos imtis pradėjo Egidijus Taroza ir Gražvydas Mikulėnas, kurie po sykį sėkmingai pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Kėliniui einant link pabaigos, dar po savo žodį tarė Tomas Buzas ir antrą sykį rungtynėse pasižymėjęs Gražvydas Mikulėnas, kuriam šis įvartis buvo jau 36 sezone.

“Su TAIP laikėmės neblogai pirmame kėlinyje ir jų persvara nebuvo ryški. Antrame kėlinyje kelios grubios klaidos ir triuškinamas rezultatas. Jie buvo geresni, šviežesni, greitesni ir surinkę visą žvaigždyną.” – kalbėjo Ozo atstovas Gintas Malašauskas.

TAIP po pergalės dar labiau atitolo nuo Prelegentų ir persvara dabar siekia mažiausiai 6 taškus. Mažiausiai todėl, kad jeigu skaičiuotume Prelegentų rezerve turinčias rungtynes kaip pergalę. Ozo pralaimėjimas iš jų atėmė ketvirtą poziciją, kuri buvo užleista Naujiesiems Verkiams dėl geresnio įvarčių santykio, tačiau Ozas sužaidęs vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Prognozė:2-2. Lygiosios buvo po pirmo kėlinio, bet deja ne po visų varžybų.

Prelegentai - Naujieji Verkiai 1 – 1 (0 – 1)
LFF stadionas. Teisėjas - Aleksandr Radiuš

Verkiečiai, kuriuos dabar protingiausia būtų vadinti mėlynai-baltais, mat komanda pakeitė savo aprangas. Aprangų ‘apšildymo’ mačas buvo sužaistas su Spartaku, kuriame Naujieji Verkiai pamušė visus savo rekordus. Pirmasis – komanda sumušė net 6 įvarčius per vienerias rungtynes, ko jiems padaryti nepavyko nuo praėjusio sezono, taip pat pasiekė didžiausią pergalę pagal įvarčių persvarą (+4), bendrame rezultate 6-2 įveikė ukmergiškius.

20 turo uždarymas buvo pažymėtas nuostabia dvikova ir pavyzdingu Naujųjų Verkių žaidimu. Nors verkiečiams laimėti nepavyko, tačiau kovingumą jie demonstravo ligi pat rungtynių pabaigos, o kovingumas atsispindėjo tuo, kad ekipa žaidė mažumoje. Bet apie viską nuo pradžių.

Rungtynės prasidėjo be jokio ypatingumo ir išskirtinumo, tačiau jau 17-ąją minutę aštrus reidas link verkiečių baudos aikštelės, kur prie 16 metrų linijos griaunamas Marius Babravičius ir teisėjas Aleksandr Radiuš iš karto rodo raudoną kortelę Arturui Plešakovui už paskutinės vilties pražangą.

Prelegentai absoliučiai nesistengė naudotis dovana – kiekybine persvara ir nieko aštraus nekūrė. Tuo tarpu verkiečiai pavojingai atakavo, kol galiausiai pasiekė savo. Kėliniui einant link pabaigos, Prelegentų baudos aikštelėje griaunamas Artūras Kravecas ir teisėjas rodo į 11 metrų žymą. Baudinį realizuoti iš kitos aikštės pusės atbėgo etatinis verkiečių 11 metrų mušėjas - Andzej Jančis. Šis su užduotimi susitvarko be vargo.

Dar prieš pat pirmo kėlinio pabaigą neblogą šansą turėjo Prelegentai, tačiau Andriaus Snarkevičiaus paleistas kamuolys iš kairio krašto praskrido palei verkiečių vartų sargo nosį, neradęs nuo ko atsimušti į vartus.

Antrame kėlinyje Naujieji Verkiai toliau stoja į kovą. Ir jau 4-ąją minutę puikus smūgis maždaug iš 35 metrų, tačiau Prelegentų laimei – skersinis. Po poros minučių Prelegentai taria atsakomąjį žodį, kuomet buvo skirtas baudos smūgis maždaug 30 metrų atstumu nuo vartų. Prie kamuolio stojęs Mindaugas Ponomoriovas atliko tai, ką geriausiai moka – atliko galingą tolimą smūgį, o kamuolys surado savo vietą vartuose. 1-1. Greitai po to dar viena pandų proga ir kamuolys nuo vartininko atšoka į skersinį ir grįžta į aikštę.

O toliau rungtynėse prasidėjo švaistomų progų maratonas. Pirmas idealios progos neišnaudoja verkiečių žaidėjas Janas Januševskis, kuris gavęs idealų perdavimą baudos aikštelėje ir turėjo kelias laisvas sekundes smūgiui atlikti, tačiau panoro sulaukti varžovų gynėjų ir tik tada atlikti smūgį, kuris buvo tuščiai bevertis. Dar vėliau po perdavimokairio krašto vienasverkiečių kelių metrų atstumu nuo vartų pasiuntė kamuolį į vartų stačiakampį, tačiau Prelegentų vartininkas fantastišku šuoliu ištraukė kamuolį ir nukreipė į kampinį. Paskui puikią progą turėjo Pavelas Pelakauskas, kuris laisvas baudos aikštelėje sugebėjo kamuolį nukreipti į vartų tinkląkitos pusės.

Toliau prasidėjo Prelegentų atakos. Vienoje idealioje progoje Marius Babravičius pabėgo vienas prieš varžovų vartininką, tačiau smūgiuotas kamuolys prariedėjo šalia vartų. Dar po akimirkos Ervinas Kvitkauskas pamato šiek tiek iš vartų išėjusį verkiečių vartininką ir atlieka tolimą smūgį, tačiau kamuolys verkiečių laimei atsimušė į skersinį ir grįžo į aikštę. Galiausiai pačioje pabaigoje tas pats Ervinas Kvitkauskas neišnaudojo dovanotinos progos ir užbaigė neišnaudotų šimtaprocentinių progų vakarą. Teisėjas Aleksandr Radiuš tą vakarą parodė aibę geltonų kortelių, kurių didžioji dauguma į Naujųjų Verkių pusę už kietą žaidimą.

„Visi žinojame, kad laukia sunkios varžybos. Plešakovo pašalinimas... bet nepalūžom, o žaidėjų atsidavimas ir noras laimėti leido žaisti taip tarsi nebūtų pašalinimo! 1-1, manau, dėsningas rezultatas. Mes turėjome progų, jie irgi turėjo progų. Bet liūdesys... Labai norėjome šitos pergalės! Bet vienas taškas irgi gerai.“ – kalbėjo Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovič.

Lygiosios, kurios Naujiesiems Verkiams leido lentelėje pakilti į ketvirtą poziciją ir pagal įvarčių santykį aplenkti Ozą, tačiau verkiečiai yra sužaidę rungtynėmis daugiau. O Prelegentam lygiosios reiškia mažiausiai -6 taškus nuo pirmaujančių liberalų.

Prognozė:3-1. Spėjimas tikrai netikslus, o Naujųjų Verkių žaidimas mažumoje tikrai pagirtinas, todėl lygiosios yra labai dėsningas rezultatas.