XXI turo apžvalga: turas be klaustukų Visos

VRFS III lygos 21 turas šį kartą nepateikė jokių staigmenų ir įvykiai susiklostė taip, kaip ir buvo prognozuota. Šį kartą prognozes galima laikyti bene tiksliausiomis per visą sezoną, kadangi atspėta realiai viskas, o sykį net ir tikslus rezultatas.

Lyderiai TAIP ir Prelegentai iškovojo po pergalę. Tiesa, liberalams ji buvo kur kas lengvesnė nei pandoms.

Fakyrai, Ozas ir Spartakas šį kartą pasiekė po pergalę ir toliau palieka nežinomybę trečioje pozicijoje. Be to, iš nugaros aktyviai sėlina Naujieji Verkiai, kurie turi sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau ir Salininkai, kurie dar turi vienerias rungtynes rezerve. Šios ekipos šiame ture dar kartą nesugebėjo išsiaiškinti kuri stipresnė ir rungtynes antrą sykį šiame sezone pabaigė lygiosiomis.

Užupis ir GB United, kovojančios komandos dėl išlikimo, šiame ture barstė po pilną sumą taškų ir toliau išlaiko intrigą dėl vertės pasilikti lygoje.

Ričardas Dobrovolskis [4:1] [85 min.]

TEC nesukūrė antros sensacijos per visą sezoną ir šį kartą kaip reikiant buvo pamokyti liberalų. O pamokas vedė toli gražu ne pagrindinė ir ne stipriausia TAIP sudėtis, mat liberalai taupė savo pagrindinius žaidėjus artėjančiai sunkiai savaitei, per kurią sužais ir LFF ir SFL taurėse.

Rungtynėse didelių klaustukų nebuvo nuo pat pirmų minučių, kadangi jau 2-ąją minutę po Gedimino Butavičias perdavimo iš dešinio krašto įvartį stipriu smūgiu mušė Tomas Buzas. Dar vos po keturių minučių Gediminas Butavičius pats pabėga vienas prieš iš vartų išėjusį varžovų vartininką ir per šį gražiu smūgiu permetė kamuolį tiesiai į tuščius vartus.

Įpusėjus kėliniui liberalai dar deda vieną tašką. Šį kartą Darius Juška, gavęs perdavimą iš krašto, pats šiek tiek pasimetė kamuolį į baudos aikštelę ir iš ten muša įvartį į tolimą vartų kampą. Po įvarčių TAIP neaprimo ir toliau sėkmingai atakavo. Tuo tarpu TEC savo bene idealiausią progą susikūrė tik kėliniui einant link pabaigos, kuomet vienas iš svečių atsidūrė laisvas baudos aikštelėje, tačiau perlaikęs kamuolį ir sulaukęs varžovų gynėjų smūgiavo tuščiai.

Antrame kėlinyje TAIP neapmažino apsukų ir vos po 15 minučių kala ketvirtą įvartį. Šį kartą Dainius Jagminas muša įvartį galva nuo skersinio. Po akimirkos vienas iš liberalų smūgis sudrebina skersinį, tačiau šį kartą kamuolys atšoka ne į vartus, o grįžta į aikštę.

Galiausiai kėliniui einant link pabaigos, prasideda kiek pavėluotas TEC šturmas. Šališkomis akimis žvelgiant, ypatingai žaidimą atakose pagyvino Alvinas Dūdėnas, kuris individualiais veiksmais draskė varžovų gynybą ir sykį įkišo puikų perdavimą kolegai, tačiau pastarasis prašovė pro šalį. Dar po akimirkos vienas iš TEC‘ų pataikė į virpstą, o likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos, garbės įvartį muša Ričardas Dobrovolskis.

„Rungtynės buvo lengvos ir džiugu, kad viską išsprendėme per pirmąjį pusvalandį. Šioje čempionato stadijoje svarbiausia yra ne kiek laimime, o kad laimėtume kuo mažiau išnaudodami jėgų. Taip ir šių rungtynių atveju, džiugu, kad galėjome anksčiau išimti kai kuriuos pagrindinius žaidėjus, kad nereikėtų jiems pervargti. Rezultatu esame patenkinti, o kitą savaitę laukia rungtynių maratonas. Kai kam teks sužaisti net 4 rungtynes per 5 dienas.“ – kalbėjo TAIP vadovas Paulius Kutniauskas.

Donatas Zykus [3:2] [78 min.]

Dar viena įspūdinga dvikova įvyko Ukmergėje, kur vietos Spartakas po 6 metų pertraukos pagaliau namuose sugebėjo įveikti Aktą. Trys svarbūs ukmergiškių taškai ir toliau išlaikoma intriguojanti kova dėl trečios pozicijos.

Visas esminis rungtynių vaizdas vyko antrame kėlinyje, kuriame abi ekipos įmušė net 5 įvarčius. Esminis ir kertinis rungtynių lūžis įvyko pačio kėlinio pradžioje, kuomet Igoro Krasino ir Karolio Džiovalo duetas keturių minučių intervale du sykius sėkmingai sušaudė Akto vartus. Tas karingųjų genių nepalaužė ir po kelių akimirkų Andrius Antoščakas, mažindamas skirtumą iki minimumo, gražina intrigą į rungtynes. Tačiau iš karto kitoje atakoje greitas ukmergiškių išpuolis ir pražanga svečių baudos aikštelėje. Teisėjas fiksuoja 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizuoja Matas Morkūnas ir atstato dviejų įvarčių persvarą. Toliau geniai nepasidavė ir ėmėsi Spartako vartų šturmo, kuris greitai davė teigiamą rezultatą, kuomet įvartį sėkmingai muša Donatas Zykus ir dar labiau užveda genius. Visgi užsivedimas buvo prigesintas po teisėjo švilpuko, kuris skelbė minimalią ir sunkią Spartako pergalę.

Aktas po pralaimėjimo teoriškai dar neprarado galimybės pasivaržyti dėl trečios vietos, tačiau ji tapo labai minimali. Geniai prieš akis dar turi TAIP ir Ozo išbandymus, sėkmės atveju – viskas būtų dar realu. Spartakas toliau tašku atsilieka nuo Ozo ir dviem nuo Fakyrų.

Prognozė:1-1. Lygiųjų neatspėjau, bet rezerve palikau galimą kurios nors komandos pergalę.

Carlsberg - Navigatoriai-LT Aqua 2 – 4 (0 – 2)

Igoris Jakovlevas [2:4] [90 min.]

Žvelgiant iš rezultato, panašu, kad Navigatoriai turėjo išvargti sunkią pergalę prieš lygos autsaiderius. Tačiau viskas buvo toli gražu ne taip.

Nuo pat pirmų rungtynių minučių, Navigatoriai valdė visą situaciją aikštėje ir kūrė ganėtinai nemažai progų, nors ką ten ne mažai – visą galybę. Kaip pats Kęstas Maželis užsiminė po rungtynių: “tiek progų, aš manau, kad dar per artimiausias 5 varžybas kartu sudėjus tiek neturėsim.”

Visgi pirmame kėlinyje įvarčio pasiekti Navigatoriams nepavyko, o sykį net nerealizuotas 11 metrų baudinys. Tuo tarpu aludariai iš vos kelių progų sugebėjo dvi realizuoti tiksliai ir po pirmo kėlinio pirmauti 2-0.

Antrą kėlinį Navigatoriai pradėjo smūgiu į virpstą, šitaip patikrindami vartų konstrukcijos tvirtumą ir nuo to epizodo pasipylė įvarčiai. Iniciatyvos ėmėsi vienas ekipos lyderių - Modestas Bajoriūnas. Pirmi du staigūs įvarčiai antrame kėlinyje ir dar vienas rungtynėms einant link pabaigos. Galiausiai rungtynių pabaigoje įvartį muša Igoris Jakovlevas ir senai belaikyti trys taškai, puft ir Navigatorių kišenėje.

Šiose rungtynėse aludariai, kas jiems yra ganėtinai įprasta, neišvengė dar vieno incidento. Šį kartą savo emocijų po rungtynių nesutvardė Sergejus Makrovas.

“Nesmagu, kai žmonės nemoka valdyti savo pykčio. Pralaiminėdamas Carlsberg pradėjo žaisti grubiai ir agresyviai, o tai labai nusmukdė Carlsberg komandos vardą mūsų akyse. Futbolas tokia sporto šaka, kur reikia mokėti laimėti ir pralaimėti. Emocijos aikštėje yra viena, mes visi ten einam kaip į karą, bet už aikštelės ribų turi būti kitas gyvenimas ir visos nuoskaudos aikštėje turi būti pamirštos.” – apie netvardomas aludarių emocijas atsiliepė Navigatorių vadovas.

“Kaip ir bijojau, natūrali veja turi savo ypatumų ir tai matyt turėjo įtakos lemiamoje fazėje, kai jau reikėjo mušti įvarčius. Na bet kova baigta, ačiū priešininkams už duotą kovą, nors ir nelabai graži buvo, bet ji buvo. Tikėkimės Carlsberg padarys išvadas ir susitvarkys problemas komandos viduje.” – reziumavo rungtynes Kęstas Maželis.

Navigatoriai įsirašė tris labai svarbius taškus, kurių dėka atsiplėšė nuo šiame ture pralaimėjusių TEC, Užupio ir GB United. Tiesa, Navigatorius nuo trečios vietos skiria vos 6 taškai, tačiau jie yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau nei kiti varžovai. Išskyrus Naujuosius Verkius, nuo kurių atsilieka trimis taškais.

Prognozė:2-3. Labai arti tikslaus spėjimo.

Fakyrai-AD MEN - Užupis-Compensa 4 – 1 (2 – 1)
VPU stadionas. Teisėjas - Regimantas Jasiūnas

Nikalaj Marciulevič [1:0] [8 min.]

Nikalaj Marciulevič [2:0] [25 min.]

Kęstutis Jančiauskas [2:1] [39 min.]

Eduardas Tučinskis [3:1] [64 min.]

Vidas Kaušpadas (11 m.) [4:1] [90 min.]

Fakyrai toliau pasilieka prie principo: įmušk pirmas ir laimėk rungtynes. Statistiškai žvelgiant, tai Fakyrai šiame sezone laimėjo praktiškai visas rungtynes, kuriose pirmieji įmušė greitą įvartį.

Šį kartą su Užupiu buvo tas pats. Pirmasis tikslų smūgį į užupiečių vartus jau 8-ąją minutę atliko Fakyrų puolėjas Nikalaj Marciulevič. Tiesa, greitas įvartis lengvos kovos tikrai nežadėjo. Nepaisant to, įpusėjus pirmam kėliniui, Fakyrams pavyko padvigubinti skirtumą po dar vieno tikslaus Nikalaj Marciulevič įvarčio.

Kėliniui einant link pabaigos, šeimininkų aikštelę apspito žaliųjų būrys ir Kęstučiui Jančiauskui prieš pat pirmo kėlinio pabaigą pavyko sušvelninti skirtumą.

Antrame kėlinyje užupiečiai pradėjo toliau aktyviai pulti, tačiau Fakyrų drausmė šį kartą suveikė ir komanda sėkmingai apsigynė. Toliau Fakyrų ekipos lyderis Eduardas Tučinskis tiksliu smūgiu į vartus kiek apramino aistras, kol galiausiai pačioje rungtynių pabaigoje užupiečiai varžovams uždirbo 11 metrų baudinį. Šį sėkmingai realizavo Vidas Kaušpadas ir rungtynes užbaigė rezultatui 4-1.

“Įdomios, kovingos rungtynės, kuriose pavyko įgyvendinti rungtynių planą ir išpildyti trenerio nurodymus. Buvome truputį greitesni, kovingesni ir detalėse aplenkdavome varžovus. Pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje atsipalaidavimas vos neprivedė prie skaudžių pasekmių, bet dėka komandinių veiksmų ir drausmės pasiekėme teigiamą rezultatą.” – kalbėjo Fakyrų vadovas Kąstytis Valantinas.

Tiesa, Fakyrams, kurie šiame sezone vangiai renkasi į rungtynes, likęs sezonas bus dar sunkesnis. Ekipa dar prieš šį mačą sužinojo, kad iki sezono galo netenka Romo Kurec.

Po pergalės Fakyrai liko trečioje pozicijoje, nors šeštadienį buvo ją ir praradę. Užupis taip pat išlaikė savo poziciją ir toliau tašku pirmauja prieš artimiausią konkurentą – GB United.

Prognozė:3-2. Sunkiai išvargta pergalė, tačiau kiek kitokiu rezultatu.

Aurimas Martinka [0:7] [76 min.]

Kaip ir buvo žadėta, didelių klaustukų prieš šias rungtynes nebuvo. O jeigu kažkam ir buvo, tai rungtynių statistika atspindi viską. Kruša toliau vargsta su sudėtimi ir šiose rungtynėse vertėsi be gausybės pagrindinių žaidėjų bei praktiškai be keitimų. Galbūt komandos jaunimas prarado motyvaciją rinktis į rungtynes, kadangi Krušai teoriškai kilti nebėra kur, o iškritimas iš lygos jau arti finišo.

Bet kokiu atveju Ozas šiose rungtynėse visus taškus sudėjo jau pirmame kėlinyje. Per jį pasiekti net 6 įvarčiai: vieni krito po tikslių perdavimų iš kraštų, kiti po gražių kombinacijų centre ir sykį net po kontratakos. Žodžiu, Ozo puolamasis variklis burzgė kaip reikalas.

Antrame kėlinyje puolamasis Ozo arsenalas kiek apmažino rungtynių tempą ir pertraukos metu numušta užsivedimo banga reiškė tai, kad ekipai pavyko pasiekti vos vieną įvartį. Oranžiniams pristigo susikaupimo ir nesugebėjo pasinaudoti išvargusia Krušos gynyba. Bet pergalė pasiekta vis tiek solidi.

“Manau, jie buvo susitaikę su rungtynių baigtimi dar prieš rungtynes, o mes su baigtimi susitaikėme po pirmo kėlinio, kurį baigėme 6-0. Svarbiausia pabaigėme mačą praktiškai be geltonų kortelių ir be traumų.” – kalbėjo Ozo vadovas Domantas Savičius.

Pergalės dėka Ozas išliko ketvirtas ir toliau vyksta įnirtinga kova dėl trečios pozicijos: Fakyrai pirmauja tašku, o oranžiniai tašku lenkia Spartaką.

Prognozė:2-5. Atimam du įvarčius nuo Krušos ir pridedam nusipelniusiam Ozui.

Naujieji Verkiai – Salininkai 2 – 2 (0 – 1)
LFF stadionas. Teisėjas - Robertas Valikonis

Dvi panašaus kalibro komandos jau antrą kartą šiame sezone savo pranašumo neįrodė. Dar vienoje kovingoje ir lygioje kovoje abi ekipos išsiskyrė taikiai.

Rungtynes aktyviu spaudimu pradėjo Salininkai ir kurį laiką jiems pritrūkdavo tik tikslumo atakos smaigalyje. Tačiau įpusėjus kėliniui, salininkiečiai pasiekia savo, kuomet Jurij Račko atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten tiksliu smūgiu įvarčių sąskaitą atidaro Artūras Žarnovskis. Dar kėliniui einant link pabaigos, Gediminas Skrockas pabėga vienas prieš varžovų vartininką, tačiau šio pergudrauti nepavyko ir proga liko neišnaudota.

Antrame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perima verkiečiai ir visomis išgalėmis stengiasi lyginti rezultatą, kol galiausiai tai pasiekė po tikslaus vieno iš verkiečių smūgio. Po to epizodo žaidimas išsilygino ir abi komandos akivaizdžiai demonstravo, kad tą vakarą susirinko ne dėl lygiųjų.

Salininkiečiai pradėjo kiek aktyviau ir agresyviau atakuoti, kol galiausiai rungtynių pabaigoje Gediminas Skrockas vienas pabėga prieš varžovų vartininką ir šį pergudrauja siųsdamas įvartį į vartus. Visgi verkiečiams, jau per pridėta teisėjo laiką, pavyko atstatyti lygiąsias. Ten sumaištimi pasinaudojo vienasNaujųjų Verkių žaidėjų ir sėkmingai išnešė apysveikį kailį verkiečiams.

Abi komandos toliau liko lentelės kaimynėmis ir atitinkamai dalinasi šeštą bei septiną vietas. Šias abi ekipas skiria 3 taškai, o Naujieji Verkiai yra sužaidę dviejomis rungtynėmis daugiau.

Viršelio nuo trauka tradiciškai paimta iš oficialaus Salininkų puslapio, kur galite rasti ir komandos rungtynių aprašymą: http://www.fksalininkai.lt/index.php?file=20130929_III_21.html

Prognozė:3-3. Lygiosios, labai puikus spėjimas.

GB United – Prelegentai 1 – 3 (1 – 1)
Fanųstadionas. Teisėjas – Gediminas Macevičius

Vainius Žukauskas [1:0] [10 min.]

Andrius Snarkevičius [1:1] [44 min.]

Mindaugas Zurza [1:2] [61 min.]

Mindaugas Zurza [1:3] [89 min.]

GB United, kaip jau įprasta šiame sezone, ilgai tampė Prelegentų nervus, bet visgi garbingoje kovoje buvo priversti nusileisti. Žavingas jungtinių žaidimas pirmame kėlinyje ir akivaizdus faktas, kad jie gali žaisti, tačiau sėkmingai tempą palaikyti gali tik tam tikrą laiko atkarpą. Visgi tikslas jiems jau aiškus – išsilaikyti III lygoje ir kitame sezone, o ten jau demonstruoti simpatišką futbolą visų rungtynių metu.

Visas pirmas kėlinys absoliučiai priklausė GB United. Jau pačią pirmą rungtynių minutę jie turėjo labai puikią progą, tačiau vienas iš jungtinių laisvas prasmūgiavo kiek netiksliai. Visgi įvarčio ilgai laukti nereikėjo, kadangi dešimtąją minutę pasižymi Vainius Žukauskas, kuomet gavo perdavimą iš dešinio krašto ir maždaug nuo 11 metrų žymos tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus. Toliau žaidimas sukosi praktiškai į vieną pusę, o kėliniui einant link pabaigos, Prelegentai šiek tiek suderino savo žaidimą ir atstatė žaidybinę pusiausvyrą. Maždaug 38-ąją minutę, po pražangos baudos aikštelėje prieš vieną iš Prelegentų žaidėjų, buvo skirtas 11 metrų baudinys. Šį realizuoti stojo Mindaugas Zurza, tačiau jo smūgis buvo toks netaiklus, kad kamuolys tiesiog praskriejo pro virpstą.

Visgi kėliniui einant link pabaigos, Prelegentai padarė tai, kas galbūt ir buvo lemiamas rungtynių epizodas. Beveik identiškoje situacijoje, kaip įmušė GB United, po perdavimo iš kairio krašto, įvartį baudos aikštelėje smeigia Andrius Snarkevičius ir siunčia GB United į rūbinę su įvarčiu.

Antrame kėlinyje žaidimas tampa absoliučiai lygus, tačiau progų realizavime geriau sekėsi Prelegentams. Mindaugas Zurza pirmasis realizuoja progą, kuomet baudos aikštelėje sau patogiai pasistatė kamuolį ir laisvas atliko tikslų smūgį. Vėliau žaidimui daugiausiai laiko vykstant aikštės centre, rezultatas buvo pakeistas tik rungtynių pabaigoje. Tas pats Mindaugas Zurza kala precizišką įvartį maždaug nuo 16 metrų linijos ir padeda paskutinį tašką rungtynėse.

Prelegentai vis dar turi -9 nuo TAIP ir vienerias rungtynes rezerve. GB United vis dar atsilieka vienu tašku nuo Užupio ir toliau yra trečioje nuo galo pozicijoje.

Prognozė:1-3. Jau simbolišku tapęs tikslus Prelegentų rezultato spėjimas.